هویت‌بخشی به حمل‌ونقل بار در شهر اصفهان


هویت‌بخشی به حمل‌ونقل بار در شهر اصفهان

سیدعلی عبداللهی در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی مدیریت شهری و حمل‌ونقل و ایمنی اظهار کرد: سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری اصفهان در راستای اجرای قانون توسعه حمل‌ونقل و مدیریت مصرف سوخت کشور، به منظور ساماندهی و بهبود وضعیت حمل و نقل بار در شهر اصفهان و حومه آن، از ابتدای سال ۱۳۹۳، کار اجرایی خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه این سازمان با هدف بهبود حمل‌ونقل بار در شهر اصفهان گام برمی‌دارد، تصریح کرد: روان سازی حمل و نقل بار درون شهری، افزایش ایمنی تردد ناوگان، کاهش آلودگی‌های ناشی از تردد ناوگان بار در شهر اصفهان از جمله فعالیت‌های این سازمان است.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون‌شهری شهرداری اصفهان از جمله طرح‌های پیش‌روی این سازمان را مدیریت مکانی - زمانی و الزامات کیفی تردد ناوگان بار در معابر درون شهری با تمرکز بر رویکرد هوشمندسازی، فرهنگ‌سازی راهبران و شهروندان در راستای افزایش ایمنی حمل‌ونقل بار، توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل بار درون شهری و گسترش کمی و کیفی ارائه خدمات معاینه فنی برشمرد.

وی گفت: اقدامات شاخص سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار صدور سند حمل برای اولین بار در کشور در کلان شهر اصفهان به منظور ساماندهی، کنترل، شناسنامه‌دار کردن و هویت بخشی به حمل‌ونقل بار در سطح شهر و جلوگیری از قاچاق بار و کالا و جلوگیری از ایراد خسارت به زیر ساخت‌های شهری در حوزه حمل و نقل بار، صدور انواع سند حمل از جمله بارنامه، باربرگ و مجوز تردد وسیله نقلیه باربر درون شهری برای اولین بار در کشور از طریق"سامانه هوشمند صدور مجوز تردد درون شهری اصفهان (باریار ۷۲۴)" است.

عبداللهی افزود: شهروندان می‌توانند هرگونه پیشنهاد و یا انتقاد در زمینه حمل‌ونقل بار و کالا را با شماره ۰۳۱۳۷۳۸۳۹۲۰ تا ۲۳ سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و کالای درون‌شهری شهرداری اصفهان در میان بگذارند.